ERZ-V14D361
Contact Now
ERZ-V14D361
  • 1
Diameter : 14 mm
Voltage Rating AC : 230 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 6 kA
Surge Energy Rating : 130 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 595 V
Series : V
Varistor Voltage : 360 VDC
Voltage Rating DC : 300 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 540 pF