B1160CCLRP
Contact Now
B1160CCLRP
Part Number : B1160CCLRP
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : B1160CCLRP.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : B1160CCLRP More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Hold Current : 160 mA
Number of Pins : 2
Working Voltage : 4 V
Voltage Rating (DC) : 4 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Circuit Protection - TVS - Mixed Technology
Qty : 7684 In Stock
Applications : Building automation Tablets Factory automation & control
Capacitance : 50 pF
Current Rating : 5 A
Voltage Rating : 4 V
Number of Circuits : 1
Max Operating Temperature : 125 °C