CM400HA-28H
Contact Now
CM400HA-28H
Part Number : CM400HA-28H
Manufacturer : Powerex, Inc.
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : CM400HA-28H.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : CM400HA-28H More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Input : Standard
Case/Package : Module
Number of Pins : 4
Power Dissipation : 2.8 kW
Max Collector Current : 400 A
Max Operating Temperature : 150 °C
Collector Emitter Voltage (VCEO) : 4.2 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Transistors - IGBTs - Modules
Qty : 631 In Stock
Applications : Datacom module Power delivery Mobile phones
Mount : Chassis Mount
NTC Thermistor : No
Input Capacitance : 80 nF
Element Configuration : Single
Max Power Dissipation : 2.8 kW
Min Operating Temperature : -40 °C
Collector Emitter Breakdown Voltage : 1.4 kV