SCRH62B-180
Contact Now
SCRH62B-180
Part Number : SCRH62B-180
Manufacturer : Signal Transformer
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : SCRH62B-180.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : SCRH62B-180 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Length : 6.5024 mm
Shielding : Shielded
Inductance : 18 µH
Current Rating : 1.05 A
Saturation Current : 800 mA
Height - Seated (Max) : 3.2004 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 440 In Stock
Applications : Hybrid, electric & powertrain systems Power delivery TV
Width : 6.4008 mm
Packaging : Tape & Reel (TR)
Tolerance : 20 %
Case/Package : Nonstandard
Test Frequency : 100 kHz
DC Resistance (DCR) : 270 mΩ
Max Operating Temperature : 125 °C