S4008LS3
Contact Now
S4008LS3
Part Number : S4008LS3
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : S4008LS3.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : S4008LS3 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Case/Package : TO-220-3
Current Rating : 5.1 A
RMS Current (Irms) : 8 A
Max Operating Temperature : 110 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Thyristors - SCRs
Qty : 18 In Stock
Applications : Aerospace & defense Electronic point of sale (EPOS) Data storage
Packaging : Bulk
Hold Current : 8 mA
Number of Pins : 3
Voltage Rating (DC) : 400 V
Min Operating Temperature : -40 °C