S4004VS2
Contact Now
S4004VS2
Part Number : S4004VS2
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : S4004VS2.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : S4004VS2 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Case/Package : TO-251-3
Current Rating : 2.5 A
RMS Current (Irms) : 4 A
Max Operating Temperature : 110 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Thyristors - SCRs
Qty : 425 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Electronic point of sale (EPOS) Wearables (non-medical)
Packaging : Bulk
Hold Current : 6 mA
Number of Contacts : 3
Voltage Rating (DC) : 400 V
Min Operating Temperature : -40 °C