S6010LS3
Contact Now
S6010LS3
Part Number : S6010LS3
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : S6010LS3.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : S6010LS3 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Height : 9.398 mm
Packaging : Bulk
Hold Current : 8 mA
Number of Pins : 3
Voltage Rating (DC) : 600 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Thyristors - SCRs
Qty : 735 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Grid infrastructure Tablets
Width : 4.7752 mm
Length : 10.668 mm
Case/Package : TO-220-3
Current Rating : 6.4 A
RMS Current (Irms) : 10 A
Max Operating Temperature : 110 °C